Algaenut

ne kadar algae-nut almalıyım ?

Günlük olarak ne kadar doz almanız gerektiğini hesaplama aracımız sayesinde aşağıdan kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

Spor türü
cinsiyet
yaş
Kilo
Haftada kaç gün egzersiz yapıyorsunuz?
Haftada toplam kaç saat spor yapıyorsunuz?

Almanız Gereken Doz

GR

-

Hesaplanan değer miktarda Algae-Nut almalısınız.

Kuvvet Sporu Nedir ?

Kuvvet antrenmanı; vücudun hızını, çevikliğini, patlayıcı gücünü ve kuvvetini arttırmak için tercih edilmektedir. Kuvvet antrenmanları ile tüm vücut kaslarının hızlı bir şekilde kasılmasına neden olan egzersiz hareketlerinden meydana gelmektedir. Kuvvet antrenmanlar sporcuların; daha hızlı, daha kuvvetli ve daha çabuk olabilmelerini sağlamaktadır. Aynı zamanda bu antrenmanlarda gerçekleştirilecek egzersizler, kişilerin kas yapılarının geliştirilmesini ve yağ yakımının sağlanmasına da katkı sunmaktadır.

dayanıklılık Sporu Nedir ?

Dayanıklılık sporları, vücudun fiziksel dayanıklılığını ve uzun süreli performansını artırmayı amaçlayan fiziksel aktivitelerdir. Bu sporu yapmanın amacı, kardiyovasküler sistemi güçlendirmek, kalp atış hızını ve solunum ritmini arttırmak, vücut direncini artırmak ve vücut ağırlığını kontrol etmektir.

Dayanıklılık sporları; kasları ve kardiyovasküler sistemi uzun süre fiziksel aktiviteye maruz bırakarak, vücudun dayanıklılığını ve gücünü arttırmayı hedefler. Kilo vermek başta olmak üzerek vücudumuza pek çok faydası bulunan dayanıklılık sporları, bedensel sağlığın yanı sıra günlük yaşamı da kolaylaştırmada etkilidir.  

vücut geliştirme Nedir ?

Vücut geliştirme, çeşitli ağırlık egzersizlerin, düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesi ile vücuttaki kas yapılarının kütlelerinin arttırılması ile gerçekleştirilmektedir. Kişilerin spor salonlarında gerçekleştirebilecekleri gibi ev ortamında da rahatlıkla yapabilecekleri egzersizleri içermektedir. Doğru ekipman tercihi ve programlı antrenmanlar aracılığı ile bu sporun gerçekleştirilmesi mümkündür.

sürat sporu Nedir ?

Sporda insanın kendisini en yüksek hızla ( en kısa sürede ) bir yerden, başka bir yere hareket ettirebilme yeteneğidir. Vücudu veya vücudun belli bir bölümünü, belirli bir hareket açısında yüksek koordinasyon derecesi ile en kısa zamanda hareket ettirme yeteneğidir. Maksimal hızda koşmak veya maksimum sinir-kas sistemi eylemidir.